[cjfm_form_register form_id="1" redirect_url="" required_text="*" button_text="Create new account" button_class="" class="" ]
خانه / مقالات / بازاریابی / استفاده از صدا در بازاریابی

استفاده از صدا در بازاریابی

استفاده از صدا در بازاریابی

استفاده از صدا در بازاریابی – برندهای موجود در سراسر جهان ارزش «صدا» را نادیده می‌گیرند. امکان ساخت یک فیلم سینمایی جالب، بدون صدا، وجود ندارد. صدا برای ایجاد احساس و خلق جوهر داستانی که فیلم روایت می‌کند، بسیار حیاتی است. صدا ارتباط ناگسستنی با هیجانات ما دارد. ترسناکترین و هیجان آورترین لحظات زندگی ما با یک صدا همراه هست و صحنه های حساس فیلمهای سینمایی بدون موسیقی پس زمینه و صداها، از جذابیت خواهند افتاد. صدا از نظر عاطفی هدایتگر است و از این رو باید به عنوان ابزار قدرتمندی در نظر گرفته شود. قبل از ادامه مطالعه مقاله، از شما دعوت می‌کنم که این ویدئوی آموزشی را مشاهد کنید.

 

صدای یک برند را کم اهمیت تلقی نکنید

مارتین لیندستروم در کتاب حس برند خود می‌نویسد: بیش از ۴۰% از مشتریان معتقدند که صدای گوشی تلفن همراه که همان صدای زنگ آن است، مهمتر از طراحی تلفن است. در یک مطالعه منتشر شده در مجله تحقیقات مشتری – Journal of Customer Research – رونالد ای میلمان یا Ronald E. Millman نشان داد که یک قطعه از موسیقی نواخته شده در پس زمینه، بر خدمات، هزینه‌ها و جریان رفت و آمد در فروشگاهها و رستوارنها تاثیر می‌گذارد. با ملایم شدن موسیقی افراد بیشتری به فروشگاه میایند و با افزایش ضرباهنگ موسیقی، آنها پول کمتری خرج می‌کنند.

اثر موسیقی بر افزایش فروش

مطالعات نشان داده که در رستوارنهایی که موزیک آرام پخش می‌شود، میزان صرف زمان برای شام افزایش می‌یابد. صورتحساب میانگین شام در رستورانهای با موزیک آرام، ۲۹ درصد بالاتر از رستورانهای با موزیک سریع است. در تحقیقی که جودی آلپرت و مارک آلپرت انجام دادند مشخص شد موسیقی شاد، حس و حال شادی را در افراد ایجاد می‌کند، با این حال موسیقی غمگین تاثیر بیشتری در قصد خرید می‌گذارد. چراکه وقتی افراد مشغول تفکر می‌شوند، این اندیشیدن، به خرید آنها منجر خواهد شد.

به تبلیغات روغن اویلا دقت کنید؛ این تبلیغات با استفاده از آهنگ استفاده شده در یکی از خاطره انگیزترین کارتون‌های دوران کودکی دهه ۶۰ای ها – پرین – توانسته جایگاه شایسته ای را در بین رغبا بدست آورد. یا مثلا شرکت نوکیا و ایرانسل به خوبی از عنصر صدا در برندسازی خود استفاده کرده اند، بگونه ای که با شنیدن آهنگ مورد نظر، به یاد این برند و کسب و کار میافتیم. صدا و آهنگ به دلیل تکرار شونده بودن در ذهن، بسیار به حیات یک برند کمک می‌کنند.

برندها می‌توانند با استفاده از صدا ساخته شوند، البته نه لزوما صداهایی که در تبلیغات رادیویی و تلویزیونی می‌شنویم، نه، بلکه با موسیقی‌هایی که در سراسر یک فروشگاه زنجیره‌ای پخش می‌شود.

 

علیرضا شهرانی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

  • عضویت در صفحه اینستاگرام شخصی علیرضا شهرانی

اینستاگرام علیرضا شهرانی

  • عضویت در کانال تلگرام شخصی علیرضا شهرانی

علیرضا شهرانی در تلگرام

درباره ی علیرضا شهرانی

من عاشق راه اندازی کسب و کار و عاشق یادگیری و آموزش هستم و فکر میکنم هر اقدامی در راه کمک به خلق یا رشد یک کسب و کار، بهترین، مفیدترین و جذابترین کار دنیاست. در عین حال مهارتهایی که برای رشد هوشمندانه یک کسب و کار لازم هست رو آموزش میبینم و حاصل یادگیری و تجاربم رو در این وبسایت به اشتراک میگذارم، تا بدست همه علاقه مندان و نیازمندان این حوزه برسه. امیدوارم که با آموزشهای من بتونید اولا آدم رشد یافته تری بشوید و در گام بعد کسب و کار و زندگی تون رو رشد بدهید.

مطلب پیشنهادی

روشهای واقعی افزایش فروش عمده فروشی شکلات

روشهای واقعی افزایش فروش عمده فروش شکلات

روشهای واقعی افزایش فروش عمده فروش شکلات – دیگر زمانه آن گذشته است که در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *