[cjfm_form_register form_id="1" redirect_url="" required_text="*" button_text="Create new account" button_class="" class="" ]
خانه / مقالات / بازاریابی / چرا آموزش تیم فروش قبل از تبلیغات ضروریست

چرا آموزش تیم فروش قبل از تبلیغات ضروریست

چرا آموزش تیم فروش قبل از تبلیغات ضروریست

چرا آموزش تیم فروش قبل از تبلیغات ضروریست – عملیات بازاریابی و به ویژه تبلیغات هدفمند، زنگ خور، پاخور و کلیک خور کسب و کار شما را بالا خواهد برد، در این میان اگر آموزش تیم فروش خود را قبلا جدی نگرفته باشید، نه تنها هزینه ای که برای عملیات بازاریابی انجام داده اید به هدر خواهد رفت، بلکه بدنام هم خواهید شد و وضعیت کسب و کار شما نسبت به قبل بدتر خواهد شد. بنابراین لازم است قبل از انجام هرگونه تبلیغات و بازاریابی روی کیفیت محصول و آموزش تیم فروش خود کار کنید. چگونه؟ برای یافتن پاسخ این سوال بقیه مقاله را مطالعه بفرمایید.

چرا مشتریان، شما را ترک می‌کنند؟

یک آمار کلیشه ای در کتابهای بازاریابی و فروش وجود دارد که علت ترک مشتریان یک کسب و کار را توضیح می‌دهد. موارد متعددی در این آمار برشمرده شده است که بصورت جداگانه در مقاله ای به آن خواهم پرداخت. اما مورد مهمی که در این آمار آمده است این هست که حدود ۷۰% مشتریان قبلی یک کسب و کار، فقط به خاطر دیدن یک رفتار نامناسب، یک بدقولی، یک بی توجهی، یک پرخاشگری و … از افراد تیم خدمات مشتریان، یا فروشندگان و …، بدون سر و صدا، ما را ترک خواهند کرد.

بنابراین بسیار ضرورت دارد که پرسنل خود را بصورت حرفه ای آموزش دهیم. به ویژه تیم فروش که چه در فروشهای مستقیم حضوری و چه در فروشهای تلفنی پیشانی کسب و کار ما به حساب میایند و در خط مقدم ارتباط با مشتریان ما هستند.

تغییر دیدگاه ایجاد کنید

باید به این نکته عمیقا توجه کنید که مشتری فقط محصول شما را نمی‌خرد، بلکه تجربه ای را می‌خرد که از اولین تماس با شما شروع شده و حتی تا پس از خرید هم ادامه پیدا خواهد کرد.
بسیاری از فروشندگان حرفه ای در سراسر دنیا روی این کار می‌کنند که بتوانند از اولین برخورد یا تماس با مشتری، یک تجربه لذت بخش را برای او بوجود آورند؛ که نه تنها خرید خود را تکرار کند، بلکه سفیر کسب و کار ما باشد و ما را به دیگران نیز معرفی کند.

اهمیت آموزش تیم فروش قبل از تبلیغات

با نکاتی که در نوشته های بالا مطرح شد، مشخص است که تیم فروش ما به عنوان پیشانی کسب و کار ما، تاثیر بسزایی در جذب و یا دفع مشتریان ما دارد.
تبلغیات هدفمند که حرفه ای طراحی شده است، حتما مشتریان احتمالی را به سمت کسب و کار ما سرازیر خواهد کرد، اما اگر تیم فروش خود را که در خط مقدم ارتباط با مشتری هستند، آموزش نداده باشید، خسارت بسیار بزرگی در انتظار شما خواهد بود.

این موارد را در کسب و کار خود چک کنید

یکی از راهکارهای فهمیدن مشکلات کسب و کارتان این است که خودتان در نقش یک خریدار واقعی از خودتان خرید کنید و به این طریق تمام روندها و فرآیندهای خرید را چک کنید. البته این کار را به این شرط انجام دهید که شما را نشناسند. چیزهایی که باید چک کنید.

  1. سرعت در پاسخگویی، ارسال و بررسی شکایات : سرعت یکی از عوامل جدی است، این پیام را برای مشتری دارد که من، درخواست من، کار من برای این کسب و کار ارزشمند است و برای راضی نگهداشتن من، سرعت عمل بخرج میدهند و … . کندی در پاسخگویی، توجه به شکایات و بررسی آنها، یکی از عوامل دفع مشتری است.
  2. احترام و توجه به مشتری: تیم فروش شما، بیشترین توجهشان به صحبت با هم است، سرک کشیدن به گوشی؟ یا توجه به مشتری، ورود و خروجش، سوالاتش و … . احترام و نرمی در برخورد بسیار برای مشتری ارزشمند است، حتی اگر خریدی انجام ندهد.
  3. حمایت مالی و عاطفی از تیم فروش: به این نکته توجه کنید، هرطور که با همکاران خود برخورد کنید، همان برخورد، در ارتباط با مشتریان شما، از آنها سرخواهد زد. بنابراین توجه به نیازهای مالی و احساسی تیم فروش خود را، به عنوان مدیر کسب و کار مورد توجه جدی قرار دهید.

علیرضا شهرانی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

  • عضویت در صفحه اینستاگرام شخصی علیرضا شهرانی

اینستاگرام علیرضا شهرانی

  • عضویت در کانال تلگرام شخصی علیرضا شهرانی

علیرضا شهرانی در تلگرام

درباره ی علیرضا شهرانی

من عاشق راه اندازی کسب و کار و عاشق یادگیری و آموزش هستم و فکر میکنم هر اقدامی در راه کمک به خلق یا رشد یک کسب و کار، بهترین، مفیدترین و جذابترین کار دنیاست. در عین حال مهارتهایی که برای رشد هوشمندانه یک کسب و کار لازم هست رو آموزش میبینم و حاصل یادگیری و تجاربم رو در این وبسایت به اشتراک میگذارم، تا بدست همه علاقه مندان و نیازمندان این حوزه برسه. امیدوارم که با آموزشهای من بتونید اولا آدم رشد یافته تری بشوید و در گام بعد کسب و کار و زندگی تون رو رشد بدهید.

مطلب پیشنهادی

روشهای واقعی افزایش فروش عمده فروشی شکلات

روشهای واقعی افزایش فروش عمده فروش شکلات

روشهای واقعی افزایش فروش عمده فروش شکلات – دیگر زمانه آن گذشته است که در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *