[cjfm_form_register form_id="1" redirect_url="" required_text="*" button_text="Create new account" button_class="" class="" ]
خانه / مقالات / فروش / واژه های بی هویت در فروش چه هستند؟

واژه های بی هویت در فروش چه هستند؟

از واژه های بی هویت در فروش استفاده نکنیم. واژه هایی رایج که به دلیل استفاده زیاد، ارزش معنایی خودشان را از دست داده اند و اثری ندارند و چنانچه اثری داشته باشند، اثر منفی بر مشتری خواهند داشت. واژه هایی مثل با کیفیت‌ترین، اولین تولیدکننده، برترین تولیدکننده، بهترین خدمات پس از فروش و … .

درواقع مشتری به این فکر میافتد که شما با استفاده از این واژه میخواهید نقصهای خودتان را پوشش دهید و یا سرش کلاه بگذارید. از اینرو حس منفی در او بوجود خواهد آورد. توصیه من این است که حتی المقدور از این واژه ها استفاده نکنید.

خوب پس چه کنیم؟

بجای بکار بردن این واژه ها، واژه هایی را بیابید و جایگزین کنید. مثلا بجای اینکه به مشتری بگویید، این محصول با کیفیت‌ترین محصول موجود در بازار است، بگویید عمر باتری این محصول ۳ برابر محصول دیگر است. اگر از این محصول خریداری کنید تا ۶ ماه نیاز به تعویض باتری ندارید.

یا مثلا لنز این دوربین با رزولوشن ۴K می‌تواند فیلم برداری کند در مقایسه با لنز این دوربین که HDR فیلم برداری می‌کند.

در واقع کیفیت را برای مشتری ترجمه کنیم. خدمات پس از فروش را شرح دهیم.

مثلا اینکه نهایتا بعد از ۲۴ ساعت از پرسش سوال توسط شما، تیم پشتیبانی ما در یک برگه A4 و از طریق فکس پاسخ را به شماره فکس معتبر شما ارسال خواهند کرد.

برای دیدن توضیحات بیشتر فیلم یک دقیقه ای زیر را مشاهده کنید.

درباره ی علیرضا شهرانی

من عاشق راه اندازی کسب و کار و عاشق یادگیری و آموزش هستم و فکر میکنم هر اقدامی در راه کمک به خلق یا رشد یک کسب و کار، بهترین، مفیدترین و جذابترین کار دنیاست. در عین حال مهارتهایی که برای رشد هوشمندانه یک کسب و کار لازم هست رو آموزش میبینم و حاصل یادگیری و تجاربم رو در این وبسایت به اشتراک میگذارم، تا بدست همه علاقه مندان و نیازمندان این حوزه برسه. امیدوارم که با آموزشهای من بتونید اولا آدم رشد یافته تری بشوید و در گام بعد کسب و کار و زندگی تون رو رشد بدهید.

مطلب پیشنهادی

راهکارهای عملی افزایش فروش در دوران رکود اقتصادی

راهکارهای عملی افزایش فروش در دوران رکود اقتصادی

راهکارهای عملی افزایش فروش در دوران رکود اقتصادی – به این نکته عمیقا توجه کنید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *