[cjfm_form_register form_id="1" redirect_url="" required_text="*" button_text="Create new account" button_class="" class="" ]
خانه / مقالات / بازاریابی / ۱ راهکار قطعی برای افزایش فروش در ۴ دقیقه

۱ راهکار قطعی برای افزایش فروش در ۴ دقیقه

1 راهکار قطعی برای افزایش فروش در 4 دقیقه

در این ویدئو-مقاله ۱ راهکار قطعی برای افزایش فروش در ۴ دقیقه را بررسی خواهیم کرد. اگر کسب و کار جدیدی رو راه اندازی کردید و به دنبال افزایش فروش و گرفتن سهم بیشتر در بازار هدف (مشتریان کسب و کار شما) هستید، حتما این مقاله کاربردی رو تا انتها مطالعه کنید. در ادامه میخوام راجع به ۱ راهکار قطعی برای افزایش فروش در ۴ دقیقه صحبت کنم. راهکاری که توسط من و بسیاری از صاحبان کسب و کارهای جدید در ایران تست شده و جواب خودش رو گرفته. برای اطلاع از این راهکار توصیه میکنم ویدئوی پایین رو مشاهده کنید.

آنچه در این فیلم ۱ راهکار قطعی برای افزایش فروش در ۴ دقیقه می‌آموزید:

۱. شرکت در نمایشگاه‌های مرتبط با کسب و کار شما
۲. چرا باید در نمایشگاه‌های مرتبط شرکت کنیم؟
۳. ۴ مزیت شرکت در نمایشگاه‌های مرتبط با کسب و کار شما که سبب ۴ برابر شدن فروش شما خواهد شد.

شرکت در نمایشگاه‌های مرتبط با کسب و کار شما

در کشور عزیز ما ایران، سالانه ۱۰۰ ها نمایشگاه داخلی و بین المللی برگزار میشه. برای مثال در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران، فقط در سال ۹۷، ۶۴ نمایشگاه تخصصی برگزار شده که شما براحتی میتونید با مراجعه به وبسایت نمایشگاه، اسامی نمایشگاه های برگزار شده و تاریخ دقیق برگزاری اونها رو مشاهده کنید و برای شرکت در نمایشگاه های مرتبط برنامه ریزی کنید. برای اینکه از تقویم نمایشگاه‌هایی که در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران مطلع بشید، میتونید روی لینک پایین کلیک کنید.

https://calendar.iranfair.com/

براحتی با یک سرچ ساده پیرامون کلیدواژه های موجود در کسب و کارتون، میتونید نمایشگاه های مرتبط رو پیدا کنید و برای شرکت در این نمایشگاه ها برنامه ریزی کنید. مثلا اگر کسب و کار شما تولید عسل هست، با یکر سرچ ساده در گوگل کلی نمایشگاه پیدا میکنید در شهرهای مختلف ایران برگزار شده. من سرچ کردم و چنین تیترهایی اومد:

  1. برگزاری دومین نمایشگاه عسل و محصولات آن در بابلسر
  2. برپایی سومین نمایشگاه تولیدات زنبور عسل در سنندج

  3. نمایشگاه تولید عسل در هلمند گشایش یافت

  4. نخستین نمایشگاه فرآورده های زنبور عسل در کامیاران گشایش یافت
  5. و …

پس براحتی میتونید نمایشگاه های مرتبط با کسب و کارتون رو پیدا کنید و برای شرکت در اونها برنامه ریزی کنید.

به ۴ دلیل باید در نمایشگاه‌های مرتبط با کسب و کارتون شرکت کنید!

کسب و کار شما، در حال حاضر حتما دارای محصولات و مشتری است، اما محدود. اولین اتفاق مبارکی که در نمایشگاه برای شما میافته اینه که کسب و کار شما، به مشتریان هدف و رقباتون معرفی میشه. حتما از این دست جملات خواهید شنید که : کجا بودید تا حالا؟! راجع به سایر مزایای مهم شرکت در نمایشگاه در ادامه تیتر وار نوشتم، حتما حتما تا انتها مطالعه کنید نکات ذکر شده رو. گاهی یک نکته میتونه کسب و کار شما رو متحول کنه!

۱- پیدا کردن مشتریان جدید برای محصولات فعلی 

اولین مزیت شرکت در نمایشگاه های مرتبط اینه که برای همان محصولات، مشتریان جدیدی پیدا خواهید کرد.

۲- پیدا کردن بخش جدیدی از بازار

دومین نکته ای که باید بهش توجه کنید اینه که حتما کسانی سراغ شما خواهند امد که قبلا فکر نمیکردید که محصولات شما به درد اونها هم بخوره، به عبارتی، بخش جدیدی از بازار رو شناسایی خواهید کرد.

۳- بازاریابی مقرون بصرفه

سومین نکته ای که خیلی مهم هست و باید بهش توجه کرد اینه که حتما حتما افرادی بشما مراجعه میکنند، و از شما محصولاتی رو درخواست میکنند که تا الان تولید نکردید. به عبارتی شما از نیاز بازار مطلع میشید و اینکه چه بخشهایی از بازار هدف شما به آن محصول جدید نیازمند هستند. اتفاقی برای خود من در نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی افتاد. ما حداقل سه محصول جدید رو شناسایی کردیم که توان تولیدش رو داشتیم، اما خبر نداشتیم که چنین محصولی اصلا مورد نیاز کسی هست. اگر بخوام صادق باشم، باید بگم که حتی خبر نداشتیم که چنین محصولاتی رو هم میشه با تجهیزاتی که داریم تولید کرد و بازار خیلی خوبی هم داره.

به این ترتیب شما در چند روز حضورتون در نمایشگاه علاوه بر بستن قراردادهای همکاری پیرامون محصولات تولید شده تون، اطلاعات دقیقی از محصولاتی که مورد نیاز بازار هست هم بدست میارید.

۴- شناسایی رقبا و ایجاد ارتباط

یکی دیگه از اتفاقات مبارک اینه که حتما هستند رقبایی که از شما قویتر هستند، به عبارتی سهم بیشتری از بازار رو در دست دارند، به خاطر سابقه بیشتر حضور در بازار و یا بازاریابی قویتر. اگر زرنگ باشید میتونید اونها رو شناسایی کنید و حتی بهشون پیشنهاد بدید که میتونید براشون تولید کنید و اگر یک زمانی ظرفیت تولیدشون تکمیل شد، سایر پروژه ها رو بشما بسپارند و یک درصدی از مبلغ پروژه رو بین ۱ تا ۵۰ درصد به عنوان حق بازاریابی بهشون پرداخت کنید. برای کسب و کار جدید کم جون، ارتباط گرفتن با رقبا و واسطه ها سبب حیات و افزایش فروش خواهد شد.

شرکت در نمایشگاه به ۲ شکل

شما به دو صورت میتونید در نمایشگاه های مرتبط با کسب و کارتون شرکت کنید.

  1. به عنوان غرفه دار | در این روش شما یک غرفه اجاره میکنید، حداقل متراژ غرفه ۱۲ متر هست و هزینه هر متر مربع اجاره غرفه حدودا بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزارتومان هست(این قیمت مربوط هست به نمایشگاه بین المللی تهران) که در شهرستان ها و نمایشگاه های کوچکتر این عددها قطعا کمتر خواهد بود. اگر تجربه ای دارید خوشحال میشم که کامنت کنید.
  2. به عنوان بازدید کنند | شما میتونید کاتالوگ چاپ کنید و کارت ویزیت و سالن به سالن، همه نمایشگاه رو بچرخید و بدون اینکه هزینه غرفه داری رو پرداخت کنید، با غرفه داران که فکر میکنید مشتریان شما هستند، صحبت کنید و تمام آنچه که از غرفه داری متصور هستید رو در این نوع دوم رقم بزنید. فقط تنها نکته اش اینه که شما مشتریانی که اومدن به دنبال کسب و کار شما رو نمیتونید شناسایی کنید. اما میتونید رقبا و تامین کنندگانی که در صنعت شما فعالیت دارند رو شناسایی کنید و باهاشون گفت و گو کنید و احیانا ارتباطات بلندمدتی رو بوجود بیارید.

حرف آخر!

در این مقاله سعی کردم ۱ راهکار قطعی برای افزایش فروش در ۴ دقیقه رو به شما عزیزان و همراهان آموزش دهم. خوشحال میشم اگر تجربه ای پیرامون شرکت در نمایشگاه دارید رو با من در قالب کامنت، پای همین مقاله به اشتراک بگذارید و اگر مقاله رو کاربردی دیدید با دوستانتون به اشتراک بگذارید.

اگر به نظرتان این مقاله مفید و کاربردی است برای کمک به تولید قسمت‌های بعد، آن را در رسانه‌ها و سایت خودتان به اشتراک بگذارید.

علیرضا شهرانی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

  • عضویت در صفحه اینستاگرام شخصی علیرضا شهرانی

اینستاگرام علیرضا شهرانی

  • عضویت در کانال تلگرام شخصی علیرضا شهرانی

علیرضا شهرانی در تلگرام

 

درباره ی علیرضا شهرانی

من عاشق راه اندازی کسب و کار و عاشق یادگیری و آموزش هستم و فکر میکنم هر اقدامی در راه کمک به خلق یا رشد یک کسب و کار، بهترین، مفیدترین و جذابترین کار دنیاست. در عین حال مهارتهایی که برای رشد هوشمندانه یک کسب و کار لازم هست رو آموزش میبینم و حاصل یادگیری و تجاربم رو در این وبسایت به اشتراک میگذارم، تا بدست همه علاقه مندان و نیازمندان این حوزه برسه. امیدوارم که با آموزشهای من بتونید اولا آدم رشد یافته تری بشوید و در گام بعد کسب و کار و زندگی تون رو رشد بدهید.

مطلب پیشنهادی

روشهای واقعی افزایش فروش عمده فروشی شکلات

روشهای واقعی افزایش فروش عمده فروش شکلات

روشهای واقعی افزایش فروش عمده فروش شکلات – دیگر زمانه آن گذشته است که در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *