[cjfm_form_register form_id="1" redirect_url="" required_text="*" button_text="Create new account" button_class="" class="" ]
خانه / مقالات / بازاریابی / ۳ عامل کلیدی افزایش قطعی فروش در هر کسب و کار

۳ عامل کلیدی افزایش قطعی فروش در هر کسب و کار

کسب و کار شما هر چه که باشد، برای افزایش فروش چاره‌ای ندارید جز اینکه یکی از این ۳ عامل کلیدی افزایش قطعی فروش  را دستکاری کنید و یا روشهای ترکیب این ۳ عامل را به کار ببندید. عامل اول عبارت است از افزایش خریداران، عامل دوم عبارت است از افزایش مبلغ فاکتور و عامل سوم عبارت است از کم کردن مدت زمان بین خریدهای خریداران که در ادامه راجع به آنها توضیحاتی ارائه شده است.

عامل اول – افزایش خریداران

عامل اول به این نکته اشاره دارد که برای افزایش فروش یکی از راهها این است که تعداد مشتریان خودتان را افزایش دهید. یکی از آثار تبلیغات یا ترویج این است که افراد بیشتری نسبت به گذشته با شما و کسب و کارتان آشنا می‌شوند، در فرآیندهایی که طراحی می‌کنید با محصولات و خدمات شما آشنا شده، علاقه و اعتمادشان جلب می‌شود و به صف خریداران محصولات و خدمات شما می‌پیوندند. انواع تبلیغات آفلاین در مجلات و روزنامه‌های مرتبط با موضوع کسب و کارتان و آنلاین در وبسایتهای مرتبط با موضوع کسب و کارتان، استفاده درست از شبکه‌های اجتماعی، خدمات دهی به مشتریان سابق، سبب می‌شود که کسب و کار شما به افراد جدیدی معرفی شده و اشتیاق و اعتماد آنها برای خرید کردن از شما افزایش پیدا کند. بسیاری از فعالیتهای بازاریابی در کسب و کار مربوط به این بخش است. در واقع نفوذ بیشتر در بازار و گرفتن سهم ذهنی، عاطفی، حضور و نتیجتا افزایش سهم شما از بازار.

عامل دوم – افزایش مبلغ فاکتور

نکته دوم این است که برای یک تعداد ثابت مشتری، شما باید بتوانید میزان خرید آنها را افزایش دهید. بیش فروشی یکی از روشهای مرسوم افزایش مبلغ فاکتور است. مثلا اگر کسی ۱۰۰ هزارتومان از شما خرید کرده است، اگر بتوانید یک محصول یا خدمت ۵۰ هزارتومانی مرتبط را هم به آن مشتری بفروشید، فروش شما یک و نیم برابر شده است. افزایش معقول قیمتها بگونه ای که بتوانید توجیه کنید این افزایش قیمت را، نیز می‌تواند مبلغ فاکتور شما را در بلندمدت افزایش دهد. اما این افزایش قیمت باید آگاهانه بوده و با توجه به شرایط بازار، وضعیت معیشت مشتریان و رقبا، بگونه ای باشد که سبب ترک مشتریان نشود. یکی از پیشنهادها این است که زنجیره محصولات درست کنید. بگونه ای که اگر مشتری خریدی را انجام داد، تمام محصولاتی که می‌تواند مکمل آن محصول اصلی باشد را در ذهن و دم دست داشته باشید و به مشتری پیشنهاد دهید. معمولا مشتریان از این پیشنهادها استقبال می‌کنند. مثلا اگر کار شما فروش دوربین است، فروش سه پایه نگهدارنده یا مونوپاد، فروش باتری، فروش حافظه جانبی، فروش لنز و … می‌تواند یک راهکار عالی باشد.

عامل سوم – کم کردن فاصله زمانی خریدها

توضیح اینکه اگر یک مشتری ماهانه یک بار از شما خرید می‌کند، کاری کنید که مثلا دوبار در ماه از شما خرید کند. یعنی محصولات و خدماتی را برای آن مشتری توسعه دهید که بتوانید در یک بازه زمانی مشخص، دفعات بیشتری به مشتریان خود بفروشید. یکی از راهکارها این است که با داشتن اطلاعات تماس مشتریان و نیز اطلاعات مهم زندگی آنها مثل تولد، تاریخ عقد و عروسی و تولد فرزندان، اعیاد و جشنهای مختلف تخفیفهای واقعی و صادقانه، مشخصا برای آن مشتری در نظر بگیرید و به او پیشنهاد دهید. اگر تخفیفهای تحریک کننده باشد، حتما می‌توانید دفعات خرید مشتریان سابق خود را افزایش دهید.

 

درباره ی علیرضا شهرانی

من عاشق راه اندازی کسب و کار و عاشق یادگیری و آموزش هستم و فکر میکنم هر اقدامی در راه کمک به خلق یا رشد یک کسب و کار، بهترین، مفیدترین و جذابترین کار دنیاست. در عین حال مهارتهایی که برای رشد هوشمندانه یک کسب و کار لازم هست رو آموزش میبینم و حاصل یادگیری و تجاربم رو در این وبسایت به اشتراک میگذارم، تا بدست همه علاقه مندان و نیازمندان این حوزه برسه. امیدوارم که با آموزشهای من بتونید اولا آدم رشد یافته تری بشوید و در گام بعد کسب و کار و زندگی تون رو رشد بدهید.

مطلب پیشنهادی

راهکارهای عملی افزایش فروش در دوران رکود اقتصادی

راهکارهای عملی افزایش فروش در دوران رکود اقتصادی

راهکارهای عملی افزایش فروش در دوران رکود اقتصادی – به این نکته عمیقا توجه کنید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *